אבחון בחדירות מים מבעיית איטום

מה גורם לחדירת מים בבית?

אם אתם גרים בקומה האחרונה בבניין ויש לכם נזילה מהתקרה, סביר מאד להניח שיש בעיה באיטום של הגג. עם הזמן וכתוצאה מבלאי טבעי, האיטום של הגג מאבד מהאפקטיביות שלו והמים, בכוח האדיר שלהם, מצליחים למצוא את דרכם למקום הנמוך ביותר, התקרה שלכם.

ברוב המקרים, זה יקרה בבניינים שבהם לא עשו כבר שנים עבודות איטום והיריעות או הזפת שעל הגג פשוט כושלים ולא ממלאים את התפקיד שלהם. אגב, חדירת מים כתוצאה מבעיית איטום היא לא גורלן של הקומות הגבוהות בבניין, כי אם של כל הדירות במתחם.

לדוגמא, במידה ולשכנים שלכם יש בעיית איטום במקלחת, סביר להניח שאתם תראו רטיבות בתקרה של המקלחת שלכם. במידה ויש לכם רטיבות בקיר, הסיפור הופך למורכב יותר. במקרים כאלה, יש לבצע בדיקה שתפקידה לזהות האם מדובר בתקלת אינסטלציה או בעיית איטום.

במידה ואין תקלת אינסטלציה בצנרת הסמויה, סביר להניח שמי הגשמים פשוט חודרים דרך הקיר החיצוני ומרטיבים לכם את הקיר. אז אכן, כמו שעל הגג יש מערכת איטום כוללת, גם במעטפת החיצונית של קירות הבניין יש מערכת כזו וכשהיא כושלת, הנזילות מתחילות לחגוג.

איך מאבחנים חדירת מים מבעיית איטום?

על מנת לאבחן חדירות מים מבעיית איטום, יש לבצע מכשור מיוחד שתפקידו לאתר נזילות מים סמויות שאין לנו מושג מה המקור שלהן. רוב מאתרי הנזילות משתמשים כיום במצלמה תרמית, שתפקידה לאתר נזילות סמויות הן בצנרת והן כתוצאה מבעיית איטום.

מאתר הנזילות פשוט יסרוק באמצעות המצלמה את השטח שבו יש רטיבות. במהלך העבודה, המצלמה תזהה את הבדלי הטמפרטורה בקיר או בתקרה ותציג אותם על גבי מסך מיוחד. בתוך כך, מאתר הנזילות יוכל כבר להבחין האם קיימת צנרת אינסטלציה בקיר שיש בה נזילה, או שמדובר בכלל בבעיית איטום.

במידה ואכן מדובר בבעיית איטום, אתם צריכים להזמין כמה שיותר מהר איש מקצוע שיבדוק את האיטום בגג או בקירות החיצוניים ויציע לכם פתרון מתאים.

עזרה ראשונה לטיפול בבעיה

אם יש לכם נזילה מהתקרה, זה הזמן לבצע כמה פעולות מהירות על מנת למזער את הנזק, עד שמאתר הנזילות מגיע אליכם. ראשית, הציבו דלי גדול מתחת למוקד הנזילה או הטפטוף, על מנת שהמים לא יציפו את החדר ויפגעו בציוד שלכם.

פנו כמה שיותר מהר את התכולה שלכם מהחדר, במיוחד אם יש לכם בו מכשירים חשמליים יקרים או פסנתר. במידה ויש לכם פרקט בחדר, הוא עלול להתנפח כתוצאה מהמגע עם המים, הקפידו לרפד אותו בשמיכות וסמרטוטים על מנת שלא תצטרכו להחליף את כלול.

אנו ממליצים לכם לעצור את אספקת החשמל לבית, על מנת להימנע ממצב של התחשמלות כתוצאה מחדירת מים לתשתית החשמל ולשקעים. גשו ללוח החשמל ופשוט הורידו את המפסק הראשי. במידה ואתם לא מצליחים, זה הזמן לקרוא לשכן ולבקש את עזרתו. זהו, כעת כל שנותר לכם זה לחכות למאתר הנזילות שיגיע לאתר את חדירת המים בבית.

לקבלת יעוץ ראשוני ללא עלות
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

עוד בנושא

שיקום צנרת

הצנרת שלכם עושה בעיות כבר לא מעט זמן? סובלים מנזילות ורטיבות במקומו שונים בבית? אם עניתם בחיוב על שתי השאלות, בהחלט יכול להיות ששיקום צנרת זה משהו שכדאי לכם לעשות.

קרא עוד >>
איתור נזילות במרכז: איתור נזילה בשיטות חדשניות
איתור נזילות במרכז

יש אצלכם נזילה ואתם לא בטוחים מה כדאי לעשות? סובלים מבעיה של נזילות חוזרות בצנרת? אנחנו נסביר כאן מתי מזעיקים מאתר נזילות מקצועי ומדוע. נזילות מים עשויות להופיע בכל סוגי

קרא עוד >>
איתור נזילות ללא הרס: השיטות המובילות לאיתור נזילה
איתור נזילות ללא הרס

מצלמות טרמיות, ציוד צילום קווי ביוב ושאר אמצעים טכנולוגיים חדישים הופכים פעולות מורכבות כמו איתור נזילות לפשוטות. שימוש בציוד חדיש לגילוי נזילות מצמצם באופן משמעותי את היקף הנזק למבנה. סקירה

קרא עוד >>